پاورپوینت بررسی لارنس هالپرین Lawrence Halprin

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت بررسی لارنس هالپرین Lawrence Halprin :

پاورپوینت بررسی لارنس هالپرین Lawrence Halprin

او در 1 ژوییه 1916 بدنیا آمد و در بروکلین نیویورک بزرگ شد. او پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان به مدت چندین سال در قیمومیت انگلیس (که اکنون اسرائیل است) زندگی کرد.
او تحصیلاتش را در دانشگاه کرنل شروع کرد و در آنجا او در بازی بیس بال با امیدهای بازی حرفه‌ای بازی کرد.
 پس از فارغ‌التحصیلی, دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه ویسکانسین دریافت کردند که در آن استاد علوم باغبانی دانشگاه, ویسکانسین بود.
 در این زمان, او با آنا پاولونا ازدواج کرد, یک دانشجوی رقص که کارش نقش مهمی در ایده‌های جنبش زمین و همچنین توسعه تکنیک‌های گرافیکی جدید برای نمایش تجربه منظره داشت.

در حالی که در ویسکانسین زندگی می‌کرد, در حال بازدید از خاورمیانه, خانه فرانک لوید رایت را دید و تصمیم به مطالعه معماری متمرکز بر منظره گرفت.
 او در سال 1942 به معماری منظر در دانشکده طراحی معماری هاروارد وارد شد.
او در حال مطالعه با کریستوفر جوزف معمار منظر بود که اثر او "باغ‌ها در منظره جدید" می باشد.  در طول مطالعات خود در دانشگاه هاروارد,از استاد والتر اسکات و مارسل بالتازار از استادان دانشگاه هاروارد الهام گرفته بود و تحت‌تاثیر نوشته‌های آن ها قرار داشت.  این تاثیر ویژه در مقاله‌ها و کتاب‌هایی در مورد فرآیند, زمان - مکان, و حرکت از اوایل دهه 1960 تا اواخر 1990  تشخیص داده می‌شود.

روند کار او به عنوان معمار منظر به تاخیر افتاد زیرا مانند بسیاری از همسالان خود, در زمان جنگ جهانی دوم خدمت می‌کرد.
در فصل بهار 1945  به ایالات‌متحده بازگشت و در سن فرانسیسکو به شرکت توماس کلیسا پیوست و به مدت چهار سال در آنجا کار کرد.
در آنجا, او با مهندس معمار " جورج کلونی " در باغ مشهور " دویی " در, کالیفرنیا هم‌کاری کرد
در سال 1949 در سن فرانسیسکو شرکت خود را افتتاح کرد, کمی بعد ژان والتون, دونالد کارتر, و ریچارد وایت را استخدام کرد که چندین دهه با او ماندند, در حالی که کارمندانش  به بیش از 60 نفر رسیدند.

و.....


لینک کمکی