تحقیق یادگیری در مراحل مختلف رشد با فرمت ورد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق یادگیری در مراحل مختلف رشد با فرمت ورد :

دید کلی :
هدف از این تحقیق بررسی یادگیری در مراحل مختلف رشد با فرمت docx در قالب 25 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


توضیحات کامل :

هدف از این تحقیق بررسی یادگیری در مراحل مختلف رشد با فرمت docx در قالب 25 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

تحقیق یادگیری در مراحل مختلف رشد با فرمت ورد
فهرست مطالب

تعریف یادگیری

2-5-1. تغییر یادگیری در مراحل رشد

2-5-2. آیا یادگیری به تقویت وابسته است؟

2-5-3. نظریه نگرش در یادگیری

منابع

 

 

 

یادگیری یکی از مهمترین زمینه­ها در روانشناسی امروز و در عین حال یکی از مشکل­ترین مفاهیم برای تعریف کردن است. در فرهنگ لغت  یادگیری "کسب دانش, فهمیدن یا تسلط­­ یابی از راه تجربه یا مطالعه تعریف شده است." اما بیشتر روانشناسان این تعریف را نمی­پذیرند, زیرا در آن اصطلاحات مبهم دانش فهمیدن و تسلط­یابی به کار رفته است.

 

 

 

معروف­ترین تعریف به وسیله­ی کیمبل (2006-1917) پیشنهاد شده است. کیمبل یادگیری را به صورت تغییر نسبتاً پایدار در توان رفتاری (رفتار بالقوه) که در نتیجه تمرین تقویت شده رخ می­دهد تعریف کرده است. هر چند این تعریف بسیار معروف است اما به هیچ وجه مورد پذیرش همه­ی روانشناسان نیست. (سیف, 1374, 38)

 

 

 

دکتر متیو اچ, اُلسون تعریف یادگیری را با دقت نظر بیشتری بررسی می­کند و  معتقد است که نخست اینکه, یادگیری تغییر در رفتار است. به سخن دیگر, نتایج یادگیری همواره باید قابل انتقال به رفتار مشاهده­پذیر باشند. پس از یادگیری, یادگیرنده, قادر به انجام کاری خواهد بود که پیش از یادگیری نمی­توانست آن را انجام دهد. دوم اینکه, این تغییر رفتاری نسبتاً پایدار است؛ یعنی نه موقتی است نه ثابت. سوم اینکه, تغییر در رفتار الزاماً نباید بلافاصله پس از تجربه­ی یادگیری رخ دهد.

 

 

 

 اگر چه در نتیجه­ی یادگیری در یادگیرنده توانایی بالقوه­ی متفاوت عمل کردن ایجاد می­شود, این توانایی ممکن است بلافاصله در رفتار او ظاهر نگردد. چهارم اینکه, تغییر در رفتار (یا توان رفتاری) از تجربه یا تمرین ناشی می­شود. پنجم, تجربه یا تمرین باید تقویت بشود؛ یعنی اینکه تنها پاسخ­هایی که به تقویت می­انجامند آموخته می­شوند. (سیف, 1374, 38)

لینک کمکی