تحقیق بیماری دیابت و عوارض آن با فرمت ورد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق بیماری دیابت و عوارض آن با فرمت ورد :

دید کلی :
هدف از این تحقیق بررسی بیماری دیابت و عوارض آن با فرمت docx در قالب 50 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


توضیحات کامل :

هدف از این تحقیق بررسی بیماری دیابت و عوارض آن با فرمت docx در قالب 50 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

تحقیق بیماری دیابت و عوارض آن با فرمت ورد
فهرست مطالب

دیابت

تاریخچه دیابت

انسولین چگونه در بدن عمل می‌کند؟

چرا قند خون باید تنظیم شود؟

مفهوم دیابت 

انواع دیابت

عوامل خطر و غربالگری دیابت

عوامل خطر دیابت نوع 1

 عوامل خطر دیابت نوع 2

علائم دیابت

معیارهای تشخیص دیابت

عوارض بیماری دیابت

عوارض حاد (زودرس) دیابت

عوارض مزمن (دیررس) دیابت

زخم‌های دیابتی

ورزش و دیابت

رژیم غذایی و دیابت

درمان دیابت

عوارض چشمی بیماری دیابت

درمان رتینوپاتی دیابتی

مفهوم بهزیستی روانشناختی

منابع

 

 

 

قدیمی‌ترین سند مربوط به بیماری دیابت نوشته‌های پاپیروسی مربوط به 1500سال قبل از میلاد مسیح است که در آنها یک طبیب مصری به نام هسیرا علایم پرادراری و ادرار شیرین را برای این بیماری ذکر کرده است. هسیرا, بیماران خود را که به علایم پرادراری ناشی از دیابت مبتلا بودند, با رژیم غذایی خاصی شامل میوه‌ها, غلات و کمی عسل درمان می‌کرد. از علت ابتلا به بیماری هیچ اطلاعی نداشت. بعد از او, پزشکان دیگر مصری تلاش می‌کردند بیماران دیابتی را با رژیم غذایی مشابه و عصاره گل خیار و جوی خیس کرده درمان کنند.

 

 

 

حدود 600 سال پیش از میلاد مسیح, سوسروتا پدر علم پزشکی در هند, علایم یک بیماری را توصیف کرد که بعدها به عنوان دیابت شناخته شد. در همین دوره چاراکا یکی از پزشکان هند باستان, این بیماری را مادهومئا نامید که به معنی عسل در ادرار بود. او برای تشخیص این بیماری از مورچه و دیگر حشرات کمک می‌گرفت زیرا ادرار مبتلایان به دیابت باعث جذب مورچه‌ها می‌شد.

 

 

 

سوسروتا و چاراکا اولین پزشکانی بودند که فهمیدند 2 نوع دیابت وجود دارد. نوعی که بیماران لاغر را در سنین جوانی مبتلا می‌کند و نوعی که افراد چاق در سنین بالاتر به آن دچار می‌شوند. پزشکان امروزی این 2 بیماری را به نام دیابت نوع اول و دیابت نوع دوم می‌شناسند.

 

لینک کمکی