تحقیق نوسان قیمت سهام در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق نوسان قیمت سهام در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد :

دید کلی :
هدف از این تحقیق بررسی نوسان قیمت سهام در بورس اوراق بهادار با فرمت docx در قالب 25 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


توضیحات کامل :

هدف از این تحقیق بررسی نوسان قیمت سهام در بورس اوراق بهادار با فرمت docx در قالب 25 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 


تحقیق نوسان قیمت سهام در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد
فهرست مطالب
 مقدمه    
 بررسی شیوه اعمال حد نوسان قیمت سهام در بورس اوراق بهادار ایران و چند کشور دیگر    
 بورس اوراق بهادار ایران    
 حجم مبنا    
 بررسی شیوه به کارگیری حدنوسان قیمت در برخی از کشورها    
 بورس اوراق بهادار توکیو(TSE)    
 معرفی بورس اوراق بهادار شانگهای (SSE)    
 بورس اوراق بهادار شنزن (SZSE)    
 بورس اوراق بهادار تایوان (TWSE)    
 بورس اوراق بهادار کره (KSE)    

 

 


در بازارهای سرمایه به شکل نیمه قوی(کارآیی با اشاره به نوع اطلاعات منتشر شده و تقارن یا عدم تقارن اطلاعاتی), قیمت سهام, منعکس کننده تمامی اطلاعاتی است که منتشر شده و در اختیار عموم قرار دارد(مانند صورتهای مالی شرکت ها, وضعیت رقبا, شرایط اقتصادی کشور و ... ). در چنین بازارهایی قیمت سهام نسبت به اطلاعات جدید مرتبط3 واکنش نشان می دهد و تغییرات, متناسب با اطلاعات دریافتی خواهد بود. اما در بعضی از بازارها, رویه هایی به منظور کنترل تغییرات قیمت سهام وضع شده است و توسط مسئولان بورس اوراق بهادار مورد استفاده قرار می گیرد که به آنها متوقف کننده های خودکار (جلوگیری از انجام معاملات به صورت خودکار در شرایط ضروری) گفته می شود. این نوع کنترل قیمت سهام باعث می شود که قیمت سهام منعکس کننده اطلاعات منتشره نباشد و بازار غیرکارا گردد.

 

 


    با توجه به فرضیه کارایی بازار, هرگونه وقفه مصنوعی سبب جلوگیری از تطابق سریع قیمت سهام و ارزش ذاتی آن می گردد. لذا وجود متوقف کننده های خودکار می تواند مانع از تغییر قیمت سهام بر اساس اطلاعات جدید شود و کارایی بازار را با مشکل مواجه نماید.  
    در بازارهایی که از متوقف کننده های خودکار استفاده می شود, قیمت سهام تا اندازه ای از آخرین اطلاعات موجود در بازار تاثیر می پذیرد. اما سوال اصلی این است که میزان تاثیر پذیری قیمت سهام از اطلاعات جدید چقدر است و آیا همیشه قیمت سهام نسبت به اطلاعات جدید واکنش درست و منطقی از خود نشان می دهد؟

 

 


    به تجربه ثابت شده است که در بازارهای مالی, تغییر پذیری قیمت سهام همواره به بهترین شکل ممکن و در پاسخ به اطلاعات واقعی صورت نمی پذیرد, زیرا:
    اولا"- در بعضی موارد, بازار واکنش درستی نسبت به اطلاعات جدید از خود نشان نمی دهد و دچار عکس العمل بیش از اندازه6 می شود. به عبارت دیگر, نسبت به یک خبر مثبت, قیمت سهام با افزایش زیاد و نسبت به یک خبر منفی, قیمت سهام با کاهش زیادی مواجه می شود, بدون آن که تاثیر واقعی اخبار جدید بر سهام مذکور سنجیده شود.

لینک کمکی