پاورپوینت موضوع آپاندیسیت درحاملگی و ضربه به شکم

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت موضوع آپاندیسیت درحاملگی و ضربه به شکم :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 17 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :به نام خدا
موضوع:آپاندیسیت درحاملگی و ضربه به شکم
آپاندیسیت در حاملگی
آپاندیسیت مشکوک, از اندیکاسیون های بسیار شایع تجسس شکم یا جراحی در دوران حاملگی است. در مقایسه با زنان غیر حامله هم سن وسال, ممکن است شیوع آپاندیسیت در طول حاملگی کمتر باشد.
حاملگی به علل زیر تشخیص آپاندیسیت را دشوارتر میکند : 1) بی اشتهایی, تهوع و استفراغ که در طی حاملگی طبیعی دیده میشوند, ازعلائم شایع آپاندیسیت نیزهستند . 2) بابزرگ شدن رحم,آپاندیس معمولا به طرف بالا و خارج بی سمت پهلو جابجا میشود, به نحوی که دردوحساسیت درلمس, ممکن است درربع تحتانی راست شکم آشکارنباشد . 3) درجاتی از لکوسیتوز, همواره درحاملگی طبیعی نیز دیده میشود . 4) آپاندیسیت ممکن است باموارد زیر اشتباه شود: لیبر پره ترم,پیلونفریت,کولیک کلیوی, دکولمان جفت ویا دژنرسانس میوم رحمی 5) زنان حامله به خصوص در اواخر حاملگی به کرات فاقد علایمی هستندکه به عنوان علایم تیپیک آپاندیسیت درنظر گرفته میشوند . همچنان که آپاندیس توسط رحم درحال رشد به طور پیشرونده به طرف بالا رانده می‌شود,  احتمال محدود شدن عفونت توسط اومنتوم به طور فزاینده ای کمتر میشود و احتمال پارگی آپاندیس و پریتونیت ژنرالیزه در اواخر حاملگی بیشتر است
آثار آپاندیسیت بر حاملگی
آپاندیسیت احتمال سقط یا لیبر پره ترم را به خصوص در صورت وجود پریتونیت افزایش می دهد. انقباضات رحمی اگر در اثر عفونت تحریک شده باشند, اکثرا تتانیک هستند و سبب هیپوکسی و مرگ داخل رحمی جنین می شوند. گرچه احتمال آپاندیسیت حاد در طول سه ماهه سوم اندکی کمتر است, پارگی آن شایع تر بوده ومرگ ومیر بیشتری دارد, به طوری که شیوع پارگی در سه ماهه اول 10 درصد است ودر سه ماهه سوم به40 درصد می رسد.


لینک کمکی