پاورپوینت معنای خشم

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت معنای خشم :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 12 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


بنام خدا
معنای خشم
خشم یکی از هیجانهای منفی است که, انسان تجربه می کند و مانند همه هیجانات از مؤلفه های فکر و رفتاری برخوردار است . در واقع خشم یکی از عناصر سه گانه تمایل ستیزه جویانه , خصمانه و مخربانه آدمی است : بدبینی , خشم و پرخاشگری.
بدبینی که مقدم و زمینه ساز تجربه خشم است نوعی بی اعتمادی نسبت به مقاصد و نیات مردم است که باعث می شود شخص دائماً در برابر رفتار دیگران , حالت احتیاط آمیز به خود بگیرد.
خشم نوعی هیجان است که بر اثر انتظار شخص بدبین از رفتار ناشایست دیگران به وجود می آیدوپرخاشگری رفتاری است که اشخاص بر اثر هیجانهای ناخوشایند و منفی ناشی از عصبانیت و ناراحتی و امثال آن از خود بروز می دهند.
چگونه خشم به وجود می آید ؟
هنگامی که افکار خشمگینانه به مغز هجوم می آورد ناگهان از جایی در سمت چپ قشر خاکستری مغز علایم هشدار دهنده ای به سلولهای عصبی هیپوتالامیکی که در بخشهای عمیق مغز قرار دارند فرستاده می شود. این سلولها نیز به نوبه خود پیامهای واصله را به ایستگاه پایین تری که در قاعده مغز است ارسال می دارد و موجب می شود اعصابی که از مغز خارج می شوند علایمی به غدد مولد آدرنالین که در بالای هر یک از کلیه ها قرار دارند بفرستد و آنها نیز مقادیر زیادی آدرنالین و کورتیزول داخل جریان خون او پمپاژ می کند....
همینکه آدرنالین به قلب رسید ضربان آن زیادتر وشدیدتر میشود. همزمان بااین اتفاقات , مرکزاورژانس هیپو تالامیک او به کار می افتدو اعصاب سمپاتیک را تحریک می کند و باعث می شود شریانهایی که خون را به پوست و معده و روده ها می رساند , منقبض شوند. در همان حال آدرنالین شریانهایی را که به عضلات خون می رسانند کاملا باز کنند.


لینک کمکی