پاورپوینت مراقبت های پرستاری در منزل بیمار مبتلا به کانسر معده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت مراقبت های پرستاری در منزل بیمار مبتلا به کانسر معده :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 65 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


بنام خدا
مراقبت های پرستاری در منزل بیمار مبتلا به کانسر معده
کانسر معده
سلولهای سرطانی
سرطان ازسلولهایی منشا میگیرند که اجزای سازنده ی بافتها هستند بافت ها ارگان های مختلف بدن را میسازند سلولهای طبیعی رشد کرده و طبق نیاز بدن به آنها تقسیم میشوند هنگامی که سلولهای طبیعی بدن پیر میشوند یا آسیب میبینند سلولهای سالم جای آنهارا میگیرند.
گاهی اوقات اختلالی در این روند ایجاد میشود و سلولهای جدیدی که بدن به آنها احتیاج ندارد به وجود می آیند یا سلولهای آسیب دیده و پیر ازبین نمیروند تجمع این سلولهای اضافی سبب ایجاد توده ای میشود که پولیپ یا تومور نام دارد .
معده عضوی کیسه مانند که کیسه ای عضلانی دارای 5 قسمت مختلف میباشد که ترشحات مختلفی برای هضم اولیه غذا ترشح میشوند سرطان در هرکدام ازاین مناطق پنج گانه ممکن است شروع شود دیواره معده از 5لایه تشکیل شده است که داخلی ترین لایه که از اهمیت خاصی برخوردار است لایه مخاطی نامیده میشود واکثر سرطانهای معده دراین قسمت شروع میشوند هرچه سرطان به بافت های زیرین نفوذ کند احتمال بهبودی کاهش می یابد.
سرطان معده
به زمانی گفته میشود که این سلولهای سرطانی روی پوشش داخلی معده ایجاد میشوند وحتی در بافتها و ارگانهای نزدیک و دور منتشرمیشوند .
پاتوفیزیولوژی و ریسک فاکتورها
_ معمولی ترین عامل این بیماری عفونت بوسیله باکتری هلیکو باکتری پیلوری است که دلیل بیش از60درصد از موارد ابتلا به بیماری میباشد
_ دیگرعوامل این بیماری مواردی همچون خوردن ترشی و سبزیجات کم و سیگار کشیدن است.
_حدود 10درصد این بیماری در خانواده ها ایجاد میشود وبین 3-1درصد ازموارد به دلیل سندرم های ژنتیکی به ارث رسیده از والدین شخص بوجود می آیند.
#عفونت معده با باکتری هلیکوباکترپیلوری- ابتلا به گاستریت مزمن معده-سن بالا(بیش از 50سال)-جنس مذکر-رژیم غذایی (پرنمک-کم میوه-کم سبزیجات) کم خونی –سیگار کشیدن-مصرف غذاهای حاوی نیترات بالا مثل فست فودها- مصرف غذاهای نمکی ودودی شده –آماده سازی نامناسب غذا با غذاهای مانده که از مهمترین عوامل خطر ابتلا به سرطان معده هستند.


لینک کمکی